Forum www.rpgexodus.fora.pl Strona Główna www.rpgexodus.fora.pl
Forum wymiany myśli twórców gry RPG Exodus.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Inne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rpgexodus.fora.pl Strona Główna -> Flora i fauna endemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek




Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 225
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:12, 01 Mar 2014    Temat postu: Inne

Nie wiedziałem gdzie dać posta Sad nie pasuje mi nigdzie a nie chciałem go dzielić na kilka małych...

Powrót do natury - Siedlers

Wielu ludzi po zatknięciu się z naturalną Februsiańską przyrodą zapragnęło innego życia. Na wyniszczonej Ziemi obcowanie z niesyntetyczną naturą już od dawna nie było możliwe. Część ludzi po przylocie na Februsa zakochała się w niedotkniętym ludzką ręką dziewiczych przestrzeniach, na których można by było zamieszkać z dala od wysoko rozwiniętej cywilizacji. Ludzi, którzy opuścili miasta, aby osiedlić się na łonie natury nazwano Siedler’sami – starają się powrócić do korzeni pradziadów i prowadzić spokojne, ciche, życie na łonie niesyntetycznej natury. Dzięki czemu ludzie od nowa poznają smak i urok dzikiej, prawdziwej przyrody. Zjawisko powrotu na łono natury jest bardzo popularne w Unii i w dużej mierze w Pakcie. Ludzie zaczęli tworzyć gospodarstwa rolne, farmy, folwarki itp.. . Dzięki temu zostało przywrócone po wielu latach pojęcie wsi. Naturalny chów zwierząt, który mógłby się wydawać niepotrzebny i nieopłacalny od tego momentu nabrał na znaczeniu. Zaczęto coraz bardziej zwracać uwagę na możliwość udamawiania oraz hodowli Februsiańskich zwierząt. Szczególnie na pograniczu oraz południu międzyrzecza hodowla zwierząt zyskała popularność. Ciekawym zjawiskiem jest również zakładanie przez paktowców wysokogórskich Nongchangów w których ludzie starają się udamawiać wyżynną i wysokogórską faunę. Najpopularniejszymi zwierzętami hodowlanymi na februsie ze względu na ich wymagania hodowlane oraz możliwość ich udamawiania są Yuuki, Ostrorogi oraz Da laby. Nie oznacza to jednak, że ludzie zapomnieli o ziemskich zwierzętach jak krowy, świnie, konie, kozy, czy osły. Ziemskie zwierzęta również zostały sprowadzone na dzikie ostępy februusa. Niektórzy powiadają, iż zwierzęta te zostały sprowadzone ze względów praktycznych, inni, że z sentymentu. Syntetyczne, sztuczne, szybsze, zdrowsze... wytwarzanie pożywienia, które na wielką skale praktykowane jest np. w Inari poprzez klonowanie czy produkowanie gotowego mięsa z komórek macierzystych, neguje potrzebę istnienia farm czy rancz, które ludzie na februusie sobie tak upodobali. Na szczęście taki pogląd w większości wykazuje tylko Inarii. Pakt dla którego zwierzę to zwierzę, unia w której mięso z naturalnych farm jest źródłem wielkich dochodów wynikłej z propagandy zdrowego - naturalnego żywienia. Inari w której pozyskiwanie żywności z hodowania zwierząt w naturalny sposób jest tylko mirażem, nieopłacalnym, nieznaczącym wytworem ludzkiej fanaberii, która nie ma większego znaczenia w istnieniu i życiu ludzi. Yuuka – Ostroróg – Da laba – Februsieńskie bydło. Są to typowe przykłady februsiańskich roślinożerców. Można było oczekiwać, iż na Februsie na pewno będzie można spotkać przykład typowego przeżuwacza. Są to zwierzęta przeciętnie łagodne i łatwe w hodowli. Yuuki najliczniej występują na terenach pogranicza oraz części międzyrzecza. Na wyżynie arkan można natomiast spotkać ostrorogi. W wysokich partiach wyżyn i w górach granicznych występują Da laby.

Yuuka – Porównywana często z ziemskimi krowami, do której jej jednak dość daleko. Jedyne co ich łączy to wielkość przeciętnego osobnika. Yuuki są to zwierzęta obojnackie, które same się zapładniają. Żyją przeciętnie tylko kilka lat. bardzo szybko dorastają i są gotowe do rozrodu. Wciągu ich krótkiego życia wydają na świat jednorazowo ok 2-3 młodych po czym ich żywot się kończy. Młode są łatwą zdobyczą dla drapieżników, gdyż praktycznie nie posiadają żadnej skutecznej obrony. Przetrwanie i utrzymywanie populacji na stałym poziomie zawdzięczają tylko temu, że mniej więcej w podobnym czasie rodzi się bardzo dużo nowych osobników z których większa część staje się pokarmem dla drapierzników. Te które zdążyły w tym czasie dorosnąć, są w miarę bezpieczne. Yuuce, której zdążyła się wykształcić, wyrosnąć sierść może uważać się za bezpieczną. Charakterystyczną cechą futra Yuuki jest jego konsystencja i budowa poszczególnych włosów. Są one zupełnie niestrawne w dodatku organizm w którym się znajdą nie jest w stanie ich usunąć, ze względu na ich lepkość - przyczepność. Futro znajduje się praktycznie na całej powierzchni ciała. Zjedzenie futra dorosłego osobnika może skutkować zatkaniem układów pokarmowego i oddechowego co doprowadzi w ostateczności do śmierci napastnika. Mięso Yuuki co ciekawe zawiera kompleks witamin. Yuuka jest dość popularnym zwierzęciem pośród producentów żywności jak i konsumentów. Z ich mięsa produkowane jest prawie 40% żywności mięsnej w unii.

Ostroróg – Zwierzę typowe dla klimatu i terenów wyżynnych. Silny, zwinny, niebezpieczny to cechy, które dobrze opisują Ostroroga. Wielki łeb osadzony na mięsistym karku. Tułów zbity, wyrazisty, podparty na czterech podwójnych nogach zakończonych szerokimi kolczastymi kopytami. Taki układ pozwala Ostrorogowi na stabilne utrzymywanie potężnego ciała oraz skuteczną obronę przed drapierznikami. Od czubka łba, aż po ogon wzdłuż kręgosłupa wyrastają ostre długie, zakrzywione, zrogowaciałe wypustki kręgowe. Nadają ostrorogowi groźnego wyglądu oraz nieraz pozwalają dotkliwie zranić drapieżnika. Ostrorogi pożywiają się wysokimi trawami porastającymi różne partie wyżyny. Ze względu na to, iż nie są one zdolne do nachylenia łba do samej ziemi, wygryzają trawę do momentu do którego sięgną lub ją po prostu wyrywają z ziemi. Zwierzęta te są bardzo zarośnięte wybujałym, kłębiącym się, splątanym, długim futrem. Ich futro jest tak gęste, że zakorzeniają się w nim nasiona i pyłki roślin. Powoduje to wykwit różnego rodzaju roślinności na każdym kawałku ciała. Futro Ostroroga jest domem dla różnego rodzaju februsiańskiego ptactwa, owadów i robaków, które żyją ze sobą w symbiozie lub protokooperacji. Ostrorogi są hodowane właśnie z tego powodu. Na ich ciele powstaje pewnego rodzaju ekosystem.

Da Laba - Jedno z ciekawszych zwierząt górskich, które człowiek był w stanie udomowić. Da Labami zainteresowali się jako pierwsi Paktowscy górnicy, którzy obcują z nimi podczas wędrówek po górskich szlakach. Przypominające wyrośnięte ziemskie leniwce o czterech chwytnych kończynach oraz elastycznej długiej szyi. Są to zwierzęta wielkości ziemskich wielbłądów, które posiadają szorstkie kilkunastocentymetrowe szkarłatne futro. Da Laby potrafią się bardzo sprawnie wspinać po skałach oraz posiadają niebywałe wyczucie kierunku. Da Laby są wykorzystywane jako tanie źródło transportu ze względu na ich dużą siłę i sprawne poruszanie się po górskich szlakach. Zwierzęta te są jajorodne. Znoszą przeciętnie do kilkunastu jaj rocznie. Do swojego potomstwa nie czują żadnego przywiązania. Znoszenie jaj zazwyczaj przebiega w wysokich partiach gór granicznych, gdzie nie ma naturalnych wrogów, które mogłyby zagrozić ich wykluciu. Da Laby już od początku swojego życia posiadają naturalny instynkt poruszania się po stromych górskich wzniesieniach oraz skąd brać pożywienie. Co ciekawe zwierzęta te żywią się własną sierścią, co jest bardzo interesującym zjawiskiem. Sierść Da Laby jest zdolna przeprowadzać fotosyntezę. Można powiedzieć, że zwierzę to żywi się samym sobą. Sierść roście dość szybko także stworzenie to jest samowystarczalne dopóki ma dostęp do słońca.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Maciek dnia Sob 18:13, 01 Mar 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek




Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 225
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:25, 04 Lut 2015    Temat postu:

do słońca i wody Razz
Odpiekam Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gary




Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 255
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Ziemia

PostWysłany: Czw 1:43, 05 Lut 2015    Temat postu:

Bardzo przydatny dla mnie post gdyż zabieram się za Februusiańską gospodarkę produkcji żywności.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek




Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 225
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 9:30, 05 Lut 2015    Temat postu:

Przedstawiłem w skrócie podejście frakcji do żywności Smile
tak jak mi się nasuwało Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leon




Dołączył: 23 Paź 2012
Posty: 186
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 17 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:02, 05 Lut 2015    Temat postu:

Koncepcja powrotu do natury jest spoko. W warunkach panujących na pograniczu czy zachodnich rubieży Unii i Paktu, koloniści musieli nauczyć się korzystać z miejscowej fauny i flory. Pojawiły się też nowe gatunki zwierząt hodowlanych co zawsze się chwali. IMO 40% wszystkich mięs pozyskiwane z mięsa Yuuków to jednak trochę dużo (gatunków zwierząt jest w huk). Nie do końca łapie po co hodowane są Ostrorogi, co jest takiego wyjątkowego w ekosystemie powstającym na ich futrze, że opłaca się je hodować? Opisane przez ciebie gatunki są ciekawe i dobrze wpisują się w februsianski ekosystem.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek




Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 225
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 23:04, 05 Lut 2015    Temat postu:

I to mi się podoba Smile Leon na posterunku wyłapuje wszystkie przesady i nadużycia Razz dobrze Smile

Wiecie co jak tak przemyślałem to stwierdzam, że mój post jest jest bez sensu Smile
To nie powinno tak wyglądać bo on w sumie nie wiele wnosi Smile
Kolejna treść której nie da się bezpośrednio wykorzystać.
To powinna być treść która powinna być przyporządkowana do czegoś :/
Powinniśmy chyba stworzyć rozdziały i podrozdziały i konkretnie je uzupełniać treścią "esencją" ...
CO mniej więcej gdzie i w odpowiedniej formie Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek




Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 225
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:54, 06 Lut 2015    Temat postu:

Aaa moment czy my gary kiedyś nie ogarnialismy rozdziałów ? Coś mi się wydaje że u mnie w piwnicy coś pisaliśmy Smile?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gary




Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 255
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Ziemia

PostWysłany: Pon 17:03, 09 Lut 2015    Temat postu:

To prawda. Na 100 % jest to gdzieś na forum.


Już znalazłem!

http://www.rpgexodus.fora.pl/kwestie-techniczne,140/uklad-podrecznika,385.html


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Gary dnia Pon 17:08, 09 Lut 2015, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rpgexodus.fora.pl Strona Główna -> Flora i fauna endemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin